КОНЦЕРТ „КОЗАКА РУСИЈЕ“ У УЖИЦУ

Српско-руски клуб и Град Ужице организовали су концерт Државног фолклорног ансамбла Руске Федерације „Козаци Русије“ у среду, 28. марта у Народном позоришту Ужица. Карте су биле бесплатне, а овај несвакидашњи спектакл био је поклон наше организације српско-руског пријатељства нашим суграђанима. Концерту је поред многобројних грађана Ужица и околине, присуствовало и 95-торо деце са Косова и Метохије, који су у паузи концерта отпевали песме о Косову и дирнули све у сали. Најемотивнији део концерта свакако је био када су гости из Русије почели да певају српску песму „Тамо далеко“ и када су сви у Народном позоришту устали на ноге, и уз аплауз, сузе и узвике „браво“, пропратили извођење ове најлепше српске песме од стране „Козака Русије“.