ПОСЕТА РУСКОМ ДОМУ И САСТАНАК СА ДИРЕКТОРКОМ

Делегација Српско-руског клуба коју су чинили председник клуба Немања Спаловић и члан управе клуба Елена Драшкић, иначе секретар канцеларије Ужица за сарадњу са РФ, боравили у Београду у среду, 22. фебруара, посетила је Руски дом и састала се са директорком Руског дома, Надеждом Викторовном Кушченковом, којој су у име Српско-руског клуба уручили поклоне и Захвалницу за њену подршку и помоћ раду Српско-руског клуба, који је и основан уз њену дозволу. Директорка је још једном похвалила рад наше оргнизације на пољу јачања српско-руског пријатељства нагласивши да ће Руски дом увек помагати нашу организацију у јачању културно-научних веза наша два народа.

Приликом посете Руском дому у Београду и састанка са директорком Кушченковом, директорка је делегацију Српско-руског клуба упознала са делегацијом из Астрахана, коју су чинили министар за културу ове области Галина Затејева и директор астраханске опере-театра Вороњин Валериј Владимирович. Приликом тог сусрета делегација из Астрахана је показала презентацију своје области и опере директорци Руског дома и делегацији нашег клуба, а наша делегација их је позвала да посете Ужице и Златиборски округ истичући могућност културно-туристичке сарадње.