ПРОСЛАВА ГОДИШЊИЦЕ ОСНИВАЊА СРПСКО-РУСКОГ КЛУБА

У среду 11. јануара, у Свечаној сали Градске куће, у Ужицу одржана је Свечана скупштина поводом годишњице оснивања Српско-руског клуба, на којој је уз културно-уметнички програм било речи о раду Српско-руског клуба током предходних годину дана као и плановима за будућу делатност, и додељене захвалнице установама, институцијама и појединцима заслужним за добар рад Српско-руског клуба. Свечаној скупштини су присуствовали господин Василиј Галактионов, заменик директорке Руског дома у Београду и Алексеј Морозов, аташе за културу Амбасаде Руске Федерације, заменик градоначелника Ужица Немања Нешић, са члановима Градског већа, председник Српско-руско-белоруског пријатељства Драган Логвинов, комадант Војне команде Ужице потпуковник Јокић, декан Учитељског факултета Снежана Маринковић са продеканима, атаман Псебајско Хуторског друштва козака Николај Цибулски, представници медија, директори установа и многи други. У програму су уествовали Етно групе „Ђуређевак“ која је певала песме „Тамо далеко“ и „Креће се лађа Француска“ уз пратњу Бојана Курешевића на клавиру, као и Диjана Гагић и Нађа Ђоковић које су певале „Подмосковске вечери“ и „Каћушу“ уз пратњу Небојше Јеремића и Горана Митрашиновића на хармоникама, а Милена Чантрак, члан савет за Културу Српско-руског клуба, одрецитовала је песму коју је написала погинулим члановима руског хора „Александрово“. Захвалнице су додељене Учитељском факултету у Ужицу, Народној библиотеци Ужице, ресторану „Наша прича“, проф. Весни Васовић, представнику „Ноћних вукова“ Владимиру Вељашевићу, Владимиру Дамљановићу, мр Владимиру Златићу, Дејану Бакићу, Дијани Гагић и Нађи Ђоковић.