ПРОСЛАВА ПРАЗНИКА МАСЛЕНИЦА У УЖИЦУ

Српско-руски клуб је у недељу, 26. фебруара, у својим просторијама организовао прославу руског празника „Масленица“, којим се испраћа зима и дочекује пролеће. На трпези су биле традиционално јело празника – палачинци, а наше две чланице – Дијана Гагић и Нађа Ђоковић, студенти Учитељског факултета, увеличале су обележавање празника отпевавши неколико руских и српских песама. Порде својих многобројних чланова, Српско-руски клуб је у својој канцеларији, поводом прославе овог празника, примимо девојке из дома „Петар Радовановић“ и тиме учинимо ову недељу занимљивом и лепом за њих, али и упознао их са руском традицијом и културом и угостио палачинцима. Такође, Српско-руском клубу је уручен поклон у виду књиге „Руски некропољ у Београду“ од стране госпође Биљане Јовановић која ју је уручила испред фонда „Александар Невски“. Српско-руски клуб се захваљује палачинкарници „Уна“ и ресторана „Наша прича“ на помоћи у организовању прославе овог празника, ако и нашем члану Владимиру Дамљановићу.