Прослављена слава Српско-руско-белоруског пријатељства

Делегација Српско-руског клуба из Ужица присуствовала је прослави славе, Свете Петке, коју слави Српско-руско-белоруско пријатељство Србије. Како ова организација сваке године слави своју славу у другом одбору, то је ове године домаћин славе био ужички одбор Српско-руско-белоруско пријатељства, а славу је прославио у вили Вуковића на Златибору. Након прекађивања и ломљења славског колача, окупљенима се обратио председник Српско-руско-белоруско пријатељство Србије Драган Логвинов, као и председник ужичког одбора Милија Ристановић и привредник Миодраг Николић Феман. Председник Српско-руског клуба из Ужица Немања Спаловић је Драгану Логвинову, у име клуба, за славу поклонио кованицу са ликом Свете мати Параскеве, коју је издала Пошта Србије, и пожелео сретну славу свим члановима ове организације. Драган Логвинов је присутнима пренео поздраве амбасадора Русије и Белорусије, који, због изненадне посете секретара Савета безбедности Руске Федерације Николаја Патрушева Београду и обавеза, нису могли да присуствују слави Српско-руско-белоруско пријатељство Србије, на коју долазе сваке године.  Слави су присуствовали угледни привредници, представници Градског већа Ужица, представници полиције, цркве, установа и јавних предузећа.