ДЕЛЕГАЦИЈА ГРАДА УЖИЦА И СРПСКО-РУСКОГ КЛУБА ПОЛОЖИЛЕ ЦВЕЋЕ НА СПОМЕНИК ЦАРУ НИКОЛАЈУ У БЕОГРАДУ

15. јануара, на Дан српско-руског братства, дан сећања када је цaр Никoлaj II Рoмaнoв упутио ултимaтум сaвeзницимa о склaпaњу сeпaрaтнoг мирa, укoликo нe пoшaљу брoдoвe зa eвaкуaциjу српскe вojскe из Aлбaниje, делегација Града Ужица и Српско-руског клуба Ужице положила је цвеће на споменик цару Никoлajу II Рoмaнoву у Београду.

IMG_8548 (Large)

Делегацију су предводили: Немања Спаловић (Логвинов), председник Српско-руског клуба Ужице, и Бранко Гавриловић, члан градског већа Ужица и члан Управног одбора клуба, а у делегацији су били и секретар Српско-руског клуба Ужице, Снежана Ивановић и члан управног одбора клуба Оливер Мићић-Бућић и мр Драган Крсмановић. Делегација се такође, приликом церемноније полагања цвећа, састала са руководством удружења „Српски кривак“ и „Удружења Ужичана у Београду“, а затим посетила Руски дом и имала састанак са директорком Надеждом Кушченковом Викторовном. Након састанка делегација се задржала у краћем разговору са представницама Удружења жена Србије и Русије „МАТРОНА“.

IMG_8529 (Large)

IMG_8534 (Large)