Одржан састанак Управног одбора Српско-руског клуба

SavetiУ понедељак, 8. фебруара, у Градском културном центру Ужице, одржан је састанак Управног одбора Српско-руског клуба.  Једна од главних тачака дневног реда било је конституисање савета Српско-руског клуба, којих по Статуту има седам и то: савет за језик, културу, историју, привреду, туризам, веру и маркетинг. Чланови су узимани у савете према својој стручној спреми и занимању, које су навели у приступницама. Напомињемо да ово није коначан списак чланова и да ће и други моћи да се укључе у рад савета на позив Управног одбора или на сопствену иницијативу. Поред конституисања савета на Управном одбору је за овлашћеног представника Српско-руског клуба у Русији одређен Владимир Дамљановић. Чланови Управног одбора разговарали су и о предстојећем састанку делегације Српско-руског клуба са Управом Учитељског факултета у Ужицу, и успостављању сарадња између клуба и овог факултета. Такође је било говора и о посети делегације клуба фирмама „Златиборац“, „Путеви“, „Јединство“ и осталим значајним привредним и туристичким чиниоцима у ужичком крају. На састанку Управног одбора Српско-руског клуба говорило се и о отварању Канцеларије за сарадњу са Руском федерацијом у Ужицу, чије је отварање заказано за 19. фебруар, и у којој би требала да буде и канцеларија Српско-руског клуба Ужице, обзиром на компатиблилност делатности канцеларије и нашег клуба. На крају се разговарало о позиву, који је стигао од Центра органске пољопривреде Ужице, на отварање Треће зимске школе за пољопривреднике у Пожеги, коме би требало да присуствује и Његова Екселенција Александар Васиљевич Чепурин, амбасадор Руске федерације у Београду.