Састанак делегације Српско-руског клуба и Управе Учитељског факултета у Ужицу

zgradaУ среду, 10. фебруара, делегација Српско-руског клуба коју су чинили председник Немања Спаловић, потпредседник Душко Мијаиловић и чланови Управног одбора клуба, Весна Прљевић и Оливер Мићић-Бућић посетила је Учитељски факултет у Ужицу и имала састанак са Управом Учитељског факултета, који су представљали декан др Снежана Маринковић, продекан за наставу др Жана Бојовић, продекан за научно-истраживачки рад др Далиборка Пурић, продекан за студије II и III степена др Данијела Василијевић и проф др. Светлана Терзић. На врло конструктивном састанку, обзиром на планове факултета који су компатибилни са делатностима Српско-руског клуба, дошло се до заједничког става да Српско-руски клуб и Учитељски факултет треба да заједнички раде на одржавању и јачању веза града Ужица и Руске федерације кроз одржавање манифестација које ће промовисати руску културу, књижевност, науку и уметност. Надамо се да је ово само почетак једног успешног заједничког рада на овим пољима!