Уручене Захвалнице члановима ансамбла „Коло“ из Москве

Трећег дана Васкрса, 3. маја, чланови ансамбла српских песама и игара „Коло“ из Москве посетили су канцеларију Српско-руског клуба Ужице, и примили захвалнице клуба за допринос неговању и развијању културно-историјске сарадње српског и руског народа. Захвалнице је члановима „Кола“ уручио председник Српско-руског клуба, Немања Спаловић, који се гостима захвалио на доласку и гостовању у Ужичком крају, понављајући речи са концерта да је заиста дивно што у руској престоници, Москви, постоји једно културно-уметничко друштво које баштини традицију српског фолклора и на тај начин доприноси јачању културно-историјских веза између руског и српског народа. Ансамбл српских песама и игара „Коло“ из Москве састоји се од Срба и Руса који живе у руској престоници и који играју српске народне игре под вођством Радосалава Раше Бегуша, коме је такође, на концерту одржаном у Хали спорова у Ужицу, 2. маја, уручена Захвалница Српско-руског клуба, као некоме ко је најзаслужнији за постојање оваквог културно-уметничког друштва у Москви. Такође, Саша Дрндаревић, председник Етно удружења „Завичај“ из Злакусе уделио је Захвалницу тог удружења Српско-руском клубу за помоћ у организацији овог концерта.

_DSC0317 (Large)