Литерарни конкурс „Русији са љубављу“ за ученике ужичких основних и средњих школа

baner-1-1040x767Српско-руски клуб расписује Литерарни конкурс “РУСИЈИ С ЉУБАВЉУ“, за ученике основних и средњих школа. Аутори могу писати у поетској и/или прозној форми; и то на слободну тему, и/или једну од понуђених: 1. “Причам вам о Русији“, 2. “Словенска мајка“, 3.“Србија и Русија: вековно братство“, 4.“Великани руског пера“. Радове потписане именом и презименом учесника, уз наведено име ментора и назив школе, послати на мејл savetzakulturu.srk@gmail.com до 25. марта 2017. године. Један аутор се може определити за више тема и послати неограничен број радова. Стручни жири одабраће три најбоља литерарна рада из наведених категорија и наградити их повељама и поклонима у виду књига. Рад написан на руском језику освојиће специјалну награду, а ужичка школа са највећим бројем пристиглих радова добиће посебну захвалницу Српско-руског клуба Ужице. Поменуте награде биће уручене на свечаној академији, која ће бити уприличена у Народној библиотеци Ужице, 5. априла у 19 часова. Позивамо вас да пишете “Русији с љубављу“!