ПРИЈЕМ У АМБАСАДИ РУСИЈЕ ПОВОДОМ ДАНА НАРОДНОГ ЈЕДИНСТВА

Делегације Српско-руског клуба из Ужица и Српско-руско-белоруског пријатељства Србије на челу са председницимa ових организација присуствовале су пријему у Амбасади Руске Федерације, поводом великог празника Дана народног јединства Русије. Пријему су, поред патријарха српског Иринеја, присуствовали српски посланици, представници културног и научног живота, представници политичких странака, представници удружења и организација и други.

Поздрављајући присутне, амбасадор Чепурин је истакао да је на данашњи дан важно да се сетимо достојних људи и догађаја, не делећи прошлост на бело и црно, бело и црвено. Осећај поноса на наше претке, историју и културу основ је за обнову наших земаља, и ми идемо тим путем, рекао је Чепурин. Идеја да се празник обележава баш на овај дан потекла је од Међурелигијског савета Русије. Зато овај празник није само световни — обележавају га сви становници Русије, односно представници разних вероисповести.За Русију су слога и јединство и узајамно разумевање изузетно важни, јер се та земља простире кроз десет временских зона. У Русији живи више од 170 народа, а готово сви су сачували своје корене, поштујући своју историју, али и друге.