ПРОСЛАВЉЕН ДАН РУСИЈЕ У УЖИЦУ

DSC_0409 (Large)Српско-руски клуб и Словенска дружба 12. јуна су организовали прославу Дана Русије у Ужицу, у оквиру које је приказана промоција Русије коју је припремила Галина Љубојевић, кратак културно уметнички програм у коме је учествовала Нађа Ђоковић, а гости су могли да погледају и малу изложбу руских традиционалних ствари, као и икона које су направиле Рускиње из Словенске дружбе, и послуже се коктелом и послужењем које је припремио Српско-руски клуб. Окупљенима су се обратили Галина Љубојевић, у име Словенске Дружбе и Немања Спаловић, председник Српско-руског клуба. Захвалнице за успешну сарадњу са Српско-руским клубом додељене су „Чиготи“, ТВ 5 Ужице, „Златан Превозу“ и ресторану „Наша прича“.

„Вековно братство наша два словенска народа и заједничка историја која нас је упућивала једне на друге, и поред личних интереса које има свака држава, говоре о нераскидивој повезаности српског и руског народа, и то не говорим само као неко ко има руске крви, већ као Србин, онај који зна када, колико, и на који начин нам је Русија све у прошлости помагала и колико нас данас у најважнијим националним питањима помаже…“, рекао је председник Српско-руског клуба, приликом обраћања гостима на прослави Дана Русије.