50 ГОДИНА ПРИЈАТЕЉСКИХ ВЕЗА УЖИЦА И КУРСКА

У недељу 8. октобра у Градској кући Ужица одржана је презентација „50 година пријатељских веза Ужица и Курска“ у организацији Српско-руског клуба, а у оквиру прославе Дана града Ужица. Овој презентацији присуствовала је висока делегација града Курска на челу са замеником градоначелника Курска, Марином Николајевном Сојниковом, а презентацији је присуствовао и први секретар Амбасаде Руске Федерације Николај Помилујко. Високе госте и присутне суграђане и званице је, у име организатора, поздравио председник Српско-руског клуба Немања Спаловић. Програм је водила госпођица Милена Чантрак, председник Савета за културу Српско-руског клуба, а вече су употпунили госпођица Нађа Ђоковић, члан Савета за културу Српско-руског клуба, која је отпевала две руске песме и девојке из етно групе „Ђурђевак“ са две српске песме, а на крају вечери козачке вештине публици је приказао Владимир Кузњецов, заменик атамана хуторског козачког удружења Оренбурске козачке војске, са својом супругом.